пиломатериалы, доска обрезная, доска для опалубки, заборы деревянные, щиты строительные, имитация бруса, доска пола, блокхаус, деревянная вагонка, дрова, садовая мебель пиломатериалы, доска, брус, щиты строительные, дрова, деревянная вагонка, ступени, подоконники, двери деревянные, мебельные фасады
об изделиях и продукции из натурального дерева
время работы: 10:00 - 18:00 (сбт - до 16:00, вск - выходной)
пиломатериалы, вагонка деревянная, заборы, беседки, двери, лестницы, деревянные окна
20-11-2017

Про пелети, їх винахід та ефективність

виробництво пелетПроцес гранулювання вперше було застосовано понад 70 років тому. Він ґрунтувався на подрібненні матеріалу з подальшим його пресуванням. А гранули із деревини (пелети) були виготовлені вперше 20 років тому баварцем Руді Гуннерманом, який проживав в США. Правда, деякі виробники з Росії кажуть, що пелети винайшли у СРСР. Та хто його знає?

В Європі першовідкривачем вважається Швеція, де в 1984–1988 роках почали виготовляти гранули із відходів деревини. На початку 90–х років в Швеції було налагоджене промислове виробництво пелет. У Німеччині пелети почали виготовляти в 1998 році. За кордоном поширені дві назви деревних гранул: Wood pellets і Holz-Pellets.

 

Пелети як паливо

Пелети виготовляють з відходів деревини хвойних і листяних порід. Небажано використовувати для їх виробництва відходи з корою, вміст якої підвищує зольність готового продукту. Європейські стандарти ставлять досить високі вимоги до цього параметра – менше 0,5–1,5% маси. Пелети темного кольору – це продукт із високим вмістом кори (зольністю), а світлі – з малим вмістом кори або без неї.

Стандарти регламентують і розміри пелет. Довжина однієї гранули 20–50 мм, а її діаметр ― 4–10 мм. Хоча шведський стандарт SS 18 71 20 дозволяє виробляти пелети діаметром до 25 мм.

Пелети використовують як паливо з високою теплотворною здатністю 4,3–4,5 кВт/кг, що в 1,5 разу більше ніж у деревини. Окрім цього, вони мають ще й такі переваги:

 • це екологічно чисте паливо;
 • прості і безпечні в транспортуванні;
 • висока насипна маса;
 • можна автоматизувати процес згоряння;
 • їх попіл можна використовувати як органічне добриво.

При спалюванні 1000 кг пелет виділяється стільки ж теплової енергії, як при спалюванні:

 • 1600 кг деревини;
 • 479 м3 газу;
 • 500 л дизпалива;
 • 685 л мазуту.

Виробництво пелет

Сировиною для виробництва пелет є відходи деревини хвойних і листяних порід. Для виробництва використовують дрібні (тирса, стружка, деревне борошно та ін.) і кускові відходи (обрізки, відходи лісопиляння). Відходи з корою або саму кору використовують для виробництва „технологічних” пелет, які призначені для використання в котлах великої потужності. При використанні деревного борошна бо суміші потрібно додавати зв’язувач (клей).

Усі тонкощі і нюанси процесу фірми виробники деревних гранул тримають в секреті хоча загальну інформацію легко знайти в мережі Інтернет.

Процес виробництва пелет починають із поділу відходів на дві групи: на дрібні і кускові відходи. Тут слід виділити ще одну групу – відходи з корою, тому що вони використовуються для виробництва пелет нижчої якості.

Деревне борошно подають безпосередньо на гранулювання, а за потреби спочатку на кондиціонування і тоді вже на гранулювання.

Подрібнення

Кускові відходи подрібнюють за допомогою дробильних установок до розмірів, які менші 25×25×2 мм. Це дає змогу швидко і якісно висушити сировину і підготувати її до подальшого подрібнення на частинки потрібних розмірів. Використовуються молоткові подрібнювачі з решетами або без них.

На дільницю гранулювання має надходити сировина потрібної вологості і фракції, тому після сушіння сировини розміром менше ніж 25×25×2 мм проводять другий етап –сировину подрібнюють на частинки, розмір яких менший 4 мм. Завдяки двом етапам можна отримати більш однорідну сировину і зменшити сумарні витрати електроенергії.

Сушіння

Для отримання пелет високої якості потрібно використовувати сировину, вологість якої 8–12%. Відходи із вологістю більше 15% погано пресуються, особливо пресами з круглою матрицею. Для сушіння сировини використовують два типи сушильних камер – барабанні і стрічкові.

Для сушіння дрібних відходів (тирса стружка та ін.) використовують барабанні сушарки, а для подрібнених кускових відходів – стрічкові. Якщо використовувати барабанну сушарку для сушіння подрібнених кускових відходів, то це призведе до зниження коефіцієнта корисної дії процесу сушіння. При сушінні дрібних відходів він становить близько 60%. Температура на вході в барабанну камеру може сягати 600˚С. У цьому типі сушарок напрямок руху сушильного агента і сировини збігається, тому перегрівання призводить до потемніння сировини і часткового руйнування лігніну. Як наслідок після пресування гранули погано тримаються купи і руйнуються.

У стрічковій сушарці завдяки конструктивним особливостям не має змоги сушити обрізки, тому перед нею встановлюють рубальну машину „першого ряду”. Температура на вході в стрічкову сушарку – 200˚С. Оскільки, агент сушіння рухається на зустріч потоку сировини, то підвищення температури більше ніж 200˚С може призвести до займання сировини.

Кондиціонування

Під час пресування пелет відбувається механічне зчеплення частинок за рахунок неправильності форми і зминання, а також процес полімеризації лігніну. Завдяки цьому гранули зберігають свою форму і щільність. Для полімеризації лігніну необхідно:

 • тиск;
 • температура;
 • певна кількість води;
 • деформації зсуву.

Зважаючи на це перед пресуванням потрібне кондиціонування, яке полягає у додаванні до подрібненої сировини пари й води. До м’яких і хвойних порід достатньо додавати тільки воду. Робота гранулятора без системи кондиціонування дає змогу отримати гранули хорошої якості, але це скорочує термін роботи пресувальних вузлів (матриці й валків) і додаткових витрат енергії. Це пов’язано з тим, що нагрівання і розм’якшення сировини відбувається внаслідок механічної дії валків і матриці.

Після кондиціонування вся сировина проходить через електромагніт, який видаляє металеві включення, що погіршують якість пелет.

Пресування

Прес для гранулювання – серце усього виробництва пелет, від роботи якого залежить усе виробництво. Розрізняють гранулятори:

– з плоскою матрицею;

– з круглою матрицею.

Преси з плоскою матрицею простіші в експлуатації і чищенні. Прес приводиться в рух електродвигуном з допомогою червячної передачі, яка приводить у рух головний вал. На валу встановлена головка з валками, сила тиску яких на матрицю змінюється з допомогою гідравлічного регулятора. Під матрицею на головному валу встановлено чотири ножі, які обертаються синхронно із валками. Ніж розміщений на певній відстані від осі валка. Змінюючи цю відстань отримують гранули різної довжини.

Сировину завантажують конвеєром в камеру, звідки під дією власної маси вона потрапляє на плоску матрицю. На вільно насипану сировину накочується валок. Внаслідок притискання валка сировина запресовується в отвори матриці. Із зворотного боку матриці внаслідок постійного запресовування дедалі більшої кількості сировини виходять стержні круглого перерізу. Ніж, обрізаючи ці стержні, формує довжину гранул. Відрізані гранули падають на похиле дно і випадають із гранулятора.

Принцип роботи пресів з круглою матрицею такий самий, як у пресів з плоскою. Матриця має форму порожнистого циліндра, в стінках якого є отвори певного діаметра. Висота зони із отворами мусить бути меншою від ширини валків. По внутрішній стороні стінок рухаються валки, а по зовнішній – ножі.

Виробляти плоскі матриці набагато дешевшим ніж круглі. Ресурс роботи плоскої матриці гранулятора, зазвичай, становить 1500 год., а робочих поверхонь валків – до 700 год. Ресурс залежить від абразивності сировини і, зазвичай, трохи менший.

Охолодження

Під час пресування сировина нагрівається до 100˚С, тому виникає потреба в охолодженні. Цей процес відбувається в протипотоковому охолоджувачі і регулюється з допомогою зміни площі отворів. В ньому гранули охолоджуються, висихають і набувають остаточної щільності. Повільне охолодження дає гранули з більшою щільністю. Кінцева вологість гранул 9±2%

Сепарування

Під час сепарування видаляють браковані гранул і порох, повертаючи їх безпосередньо в гранулятор або на кондиціонування. Видалення пороху покращує зовнішній вигляд товару.

Пакування

Пелети транспортують:

 • насипом;
 • в мішках по 10–20 кг;
 • в мішках „биґ-беґ”.

Насипом транспортують технологічні гранули, рідше – гранули високої якості.

 • Упаковка в мішки по 10–20 кг є доволі зручною і призначена для пересічних споживачів. Транспортують такі мішки на піддонах. Вміст одного піддона – 1 тонна.
 • Мішки „биґ-беґ” призначені для промислового транспортування сипких речовин. Один такий мішок містить 1–1,5 тонни пелет. Вони використовуються для спрощення перевезення і збереження вологості.
 • На дільниці пакування встановлюються бункери для завантаження автотранспорту, бункери з дозувальними пристроями для заповнення „биґ-беґів” і агрегат для малих мішків.
 • За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"

 

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ
Заказать и купить пиломатериалы в Киеве
Длина пиломатериалов: 4.0, 4.5 и 6.0м. Строганние, огнебиозвщита. Возможность заказа  нестандартных сечений - здесь
Щиты строительные неокрашенные 2.0х2.0м
 На предприятии в наличии  более 400 штук щитов и столбов к ним. Описание и фотографии строительных щитов - здесь
Установка деревянных заборов и ограждений.
Более 20 видов декоративных деревянных заборов на любой вкус. Возможность выбора конструкции - здесь
Дрова дубовые колотые и резанные.
Минимальный заказ - 4 скл.метра. Возможна доставка и складирование. Цены на дрова дубовые - здесь
пиломатериалы, доска, имитация бруса, фальшбрус


С началом нового строительного сезона 2017
Цены на пиломатериалы, дрова, заборы и стр.щиты исправлены и актуальны. https://t.co/qcJlRUycOA
Просим "звонящих" перед звонком к нам внимательно прочитать описание изделия и товаров. Уважайте чужое время, экономьте свои деньги.
030707 Пиломатериалы обрезные для стропильной системы крыши. http://t.co/pXvPQIBVUg
030206 Столешница - подоконник из клеенного отборного массива ясеня. http://t.co/CmrlkRSMG7
Стул-стремянка. Изготовлена партия в 20 шт. Базовые цвета: бесцветный, орех, темный орех, вишня, "венге". http://t.co/lNUUu5CHpP
Продаем дрова колотые граб. Цены здесь: http://t.co/VaZOEGS04I Дрова колотые граб фото: http://t.co/EtfahyIgti
Дрова дубовые колотые. Цена здесь http://t.co/VaZOEGS04I http://t.co/l0ndrWhF22
122007н Пиломатериалы обрезные сухие строганные: доска сухая обрезная строганная, брус сухой строганный. Заказ готов. http://t.co/NmkVf0JoL8
010305н Пиломатериалы обрезные: доска обрезная, брус. Заказ готов. http://t.co/AQn6EORh43
010405н Фальшбрус (короба декоративные) http://t.co/4uEG9bO1a7
010207н Подоконники деревянные из сосны б/с. http://t.co/0dxSlmVegC

купить пиломатериалы в Киеве, цена

Пиломатериалы в Киеве
© zaNOza (содержание портала имеет исключительно информационный характер и не является публичной офертой)